
Savion Sosialidemokraatit pitivät lauantaina 15.11.2025 syyskokouksensa. Kaikki vuoden 2025 toimihenkilöt saivat jatkokauden vuodelle 2026. Järjestäytymiskokouksessa 12.1.2026 valittiin toimihenkilöiksi myös tuttu joukko.
- puheenjohtajaksi valittiin Arja Rantasen ja varapuheenjohtajaksi Irma Jehkonen-Taskisen.
- varsinaisiksi jäseniksi johtokuntaan vuodelle 2026 tulivat valituiksi Maija Länsimäki, Rauli Ruohonen, Eija Ruusu, Jouni Suomalainen, Sini Syrjäläinen ja Jenni Valkonen.
- varajäseniksi valittiin Anne Karhusaari, Airi Reen ja Rainer Sillanmäki.
- piirikokousedustajiksi valittiin Arja Rantanen ja Irma Jehkonen-Taskinen, varalle Sini Syrjäläinen ja Anne Karhusaari.
- SDP Keravan kanssa olevaan yhteistyöryhmään valittiin jäseniksi Arja Rantanen ja Eija Ruusu, varalle Irma Jehkonen-Taskinen.
- järjestäytymiskokouksessa sihteeriksi valittiin Eija Ruusu ja taloudenhoitajaksi Jouni Suomalainen.
- ensi vuoden toiminnassa pääpaino on jäsentapahtumassa ja jäsenhankinnassa. Tapahtumiin osallistutaan yhdessä SDP Keravan kanssa. Yhdistyksessämme on vahva talkoohenki ja yhdessä tekemisen meininki, jo vuodesta 1959.
- jäseneksi voit liittyä https://www.sdp.fi/liity-jaseneksi/



